Du befindest dich auf einer für Suchmaschinen optimierten Archive-Page!
Check diesen Beitrag auf unserer richtiger Page in schönem Design unter : euer eigenes Festival line up


Bouncinista
05.07.2004, 21:20
Mi würd mol interessirä, wän ihr jetzt chance hend zum euer eigenes festival line up z'organisierä, was würdet ihr für bands / artists ne. (budget isch unbegrenzt).

So nochem Motto, das absolute hammer mega programm woni locker 350.- für ä ticket zahle würd.

Do wär mol en vorschlag vo mir (jede tag 5 bands):

Freitag:

17.00 Uhr - Atmosphere

18.30 Uhr - Onyx

20.30 Uhr - Outkast (scho immer mol wele gse)

22.30 Uhr - Dilated Peoples

00.30 Uhr - RJD2, DJ Honda, DJ Kool (so paar DJ's zum abschluss)


Samstag:

17.00 Uhr - Alkaholiks

18.30 Uhr - Gang Starr (Guru & Primo)

20.30 Uhr - Mos Def, Talib Kweli & Hi-Tek

22.30 Uhr - Method Man & Redman

00.30 Uhr - A Tribe Called Quest


Sonntag:

17.00 Uhr - Nas

18.30 Uhr - Krs-One

20.30 Uhr - Jurassic 5

22.30 Uhr - Dr. Dre, Snoop Dogg & Eminem (hehe, jo muemer schomol gse ha :p )

00.30 Uhr - FK Allstars


jo, do mol zu mine erste gedanke. mir würdet jetzt schono me ifalle, aber mä wönds jo au nid übertribä. :D

scope
05.07.2004, 21:25
saubanner
när strichpunkt paar crew-dinger
stärke 10
unbekannt
map
globi u scope
dj gee
dj shortee


u i gloub das ding isch sogar im rahme vom mügleche... bhautet d'ouge offe... evtl. no das jahr wenns louft..

scope
05.07.2004, 21:27
Original geschrieben von Bouncinista


Gang Starr (Guru & Primo)


AHAAAAA

kEg2
06.07.2004, 14:05
Wie wärs damit? ;)

Freitag:

17.00 Uhr - Hieroglyphics

18.30 Uhr - Common

20.30 Uhr - Beatnuts

22.30 Uhr - Dilated Peoples

00.30 Uhr - RJD2, DJ Honda, DJ Kool


Samstag:

17.00 Uhr - BeatJunkies

18.30 Uhr - Gang Starr (Guru & Primo)

20.30 Uhr - Mos Def, Talib Kweli & Hi-Tek

22.30 Uhr - De la Soul

00.30 Uhr - A Tribe Called Quest


Sonntag:

17.00 Uhr - MOSDEF

18.30 Uhr - Krs-One

20.30 Uhr - Jurassic 5

22.30 Uhr - Ugly Duckling

00.30 Uhr - The Pharcyde

subtile
06.07.2004, 14:11
Haha bi mir müen d artists lide

Fr:

20:00-05:00 Necro & Ill-Bill (bzw. + Non Phixion)

Sa:

20:00-05:00 Nas

So:

20:00-05:00 Alli woni vergässe ha


:p

Cheers

EphToDaRhyme
06.07.2004, 14:15
Freitag:

17.00 Uhr - Zum Ufwärme: Hobbitz

18.30 Uhr - Loop Troop

20.30 Uhr - De La Soul

22.30 Uhr - Pete Rock n' C.L. Smooth

00.30 Uhr - DJ Revolution, DJ Q-Bert, RJD2, DJ Format


Samstag:

17.00 Uhr - Cunninlynguists (mit Tonedeff)

18.30 Uhr - KMD

20.30 Uhr - The Pharcyde

22.30 Uhr - Time Machine

00.30 Uhr - A Tribe Called Quest

Edit: Special Guest - Sniper (Fr)


Sonntag:

17.00 Uhr - Sage Francis (oder grad Non-Prophets)

18.30 Uhr - Hieroglyphics (nöd ohni Del!)

20.30 Uhr - Jurassic 5

22.30 Uhr - Ugly Duckling

00.30 Uhr - Afu Ra

Special Guest - Atmosphere

Shorty
06.07.2004, 14:20
Original geschrieben von EphToDaRhyme
Freitag:

17.00 Uhr - Zum Ufwärme: Hobbitz

18.30 Uhr - Loop Troop

20.30 Uhr - De La Soul

22.30 Uhr - Pete Rock n' C.L. Smooth

00.30 Uhr - DJ Revolution, DJ Q-Bert, RJD2, DJ Format


Samstag:

17.00 Uhr - Cunninlynguists (mit Tonedeff)

18.30 Uhr - KMD

also zum das gseh würdi grad uf de strass go übernachte!

20.30 Uhr - The Pharcyde

22.30 Uhr - Time Machine

00.30 Uhr - A Tribe Called Quest


Sonntag:

17.00 Uhr - Sage Francis (oder grad Non-Prophets)

18.30 Uhr - Hieroglyphics (nöd ohni Del!)

20.30 Uhr - Jurassic 5

22.30 Uhr - Ugly Duckling

00.30 Uhr - Afu Ra

Special Guest - Atmosphere


also zum das gseh würdi sogar uf de strass übernachte! :p

Al Bana
06.07.2004, 14:22
Freitag: 22.00 - 00.00 FK ALLSTARS
00.00 - 02.00 Double Pact
02.00 - 05.00 DJ Kool (z'thun abgange)

Samstag: 22.00 - 00.00 Capone-N-Noreaga
00.00 - 02.00 Big Pun, Big L, 2pac(special guestz)
02.00 - 05.00 Mobb Deep

Sonntag: 22.00 - 00.00 Samy Deluxe, Ferris Mc, Dj Desue
00.00 - 02.00 JOEY STARR, KOOL SHEN, IV my people und B.O.S.S. Crew
02.00 - 05.00 Methodman mit NTM zämme





shiiiiiiit würd ds abgah!!!!

EphToDaRhyme
06.07.2004, 14:25
Original geschrieben von Shorty
also zum das gseh würdi sogar uf de strass übernachte! :p

Sägs nöd! :) Und ganz vergesse.. Am Samschtig special Guest Sniper (Fr)!!

gunner
06.07.2004, 14:27
[QUOTE]Original geschrieben von EphToDaRhyme
[B]
20.30 Uhr - [B]De La Soul

22.30 Uhr - Pete Rock n' C.L. Smooth


yups, genau diä zwei acts würdi au mitiibeziä... :dance:

dscheims
06.07.2004, 14:37
Reihefolg scheissegal:

Gang-Starr
Jurassic 5
De La Soul
Non Phixion
Jedi Mind Tricks
The Roots
Alicia Keys (jo jo...wenn ihr sie nie live gseh hend: RUHE!)
Marcus Miller
Tower of Power
Big L
Method Man & Redman
Busta Rhymes
Jay-Z
M.O.P.
A Tribe Called Quest
Ugly Duckling

scope
06.07.2004, 14:42
Original geschrieben von dscheims

Big L


redet nid dervo. R.I.P. für dä z'gseh würdi e ganze lohn oder grad mis ganze konto lääre zum ne gseh

subtile
06.07.2004, 14:47
Original geschrieben von Albaner

00.00 - 02.00 JOEY STARR, KOOL SHEN, IV my people und B.O.S.S. Crew
02.00 - 05.00 Methodman mit NTM zämme


BO BO BO !!!

das wär zu hart !!!! Abartig

Wobi d franzose dörfte au biz länger spile... :D

.kerYjameS
06.07.2004, 14:47
freitag:

orishas

sergent garcia

aventura

wayne wonder

sean paul

:p

samstag:

non-phixion + jedi mind tricks

Saian Supa Crew

Mafia k'1 Fry (all of them)

SNOOP DOGG + WARRREN G + EM

nas

big l

tupac

biggie

method man & redman

sonntag:

alicia keys

alicia keys

alicia keys

sinik

carré rouge

BOSS

alicia keys

samee
06.07.2004, 14:49
Freitag:

17.00 Uhr - Defari

18.30 Uhr - Gravediggaz

20.30 Uhr - Freddie Foxxx

22.30 Uhr - Dilated Peoples

00.30 Uhr - Wu tang Clan


Samstag:

17.00 Uhr - Red'n'Meth

18.30 Uhr - Moob Deep

20.30 Uhr - Rakim

22.30 Uhr - Jeru The Damaja

00.30 Uhr - D.I.T.C.


Sonntag:

17.00 Uhr - EPMD

18.30 Uhr - Cypress Hill

20.30 Uhr - Busta Rhymes

22.30 Uhr - GangStarr

00.30 Uhr - Snoop, Dr Dre, Eminem & Ice Cube

samee
06.07.2004, 14:52
Original geschrieben von scope
redet nid dervo. R.I.P. für dä z'gseh würdi e ganze lohn oder grad mis ganze konto lääre zum ne gseh


hehe---:D
kolleg isch irgendwie am letschte konzärt in NY gsi bevor er erschosse worde isch...

an dem konzärt möchti au gsi si:)

lizzle mizzle
06.07.2004, 14:55
Original geschrieben von dscheims
Reihefolg scheissegal:

Gang-Starr
Jurassic 5
De La Soul
Non Phixion
Jedi Mind Tricks
The Roots
Alicia Keys (jo jo...wenn ihr sie nie live gseh hend: RUHE!)
Marcus Miller
Tower of Power
Big L
Method Man & Redman
Busta Rhymes
Jay-Z
M.O.P.
A Tribe Called Quest
Ugly Duckling

moll moll...das wär sicher fett!!!:blingblin

Bones
06.07.2004, 14:59
Ja also bi mir gsächts öpe so us

Friitig

17:00 Def Cut
18:30 Dynamic Duo
20:30 Bauers Collabo
22:30 Lordz of Fitness
00:30 DJ Q-Bert


Samschtig

17:00 Züri Slang Karaoke (nach dems z'Frauefeld nid cho sind)
18:30 Samy Deluxe (immer wider gern)
20:30 Method Man & Redman
22:30 Dr Dre, Snoop Dogg, Eminem (ja müsst mer definitiv scho mal gseh ha)
00:30 DJ Party Diktator (hehe, das wär scho mal Phat)


Sunntig

17:00 Gleis Zwei
18:30 Kool Savas
20:30 MOP
22:30 Gangstarr
00:30 DJ Vadim

Ja das wür mer glaub sicher Spass mache.

:bouncecro

Beatnik
06.07.2004, 14:59
2Pac
Notorious BIG
Big L
Jam Master Jay (alls Dj)

Das wär glaub no villne meh wärt alls 350.-:rolleyes:

He He:D

mc rassko
06.07.2004, 15:03
also ich würd die "rape lah", G-Unit, Shady Records, Kevin Lyttle, Ludacris, Dilated Peoples, Usher, Sean Paul, Samy Deluxe, Bligg, Kool Savas usw. alles zuneme aständige priis( würd sowiso viel verdiene will jede homie g-unit und co. gseh wet):hippie:

dscheims
06.07.2004, 15:36
bischimpfed mich vo mir us als en noob oder kiddie oder was au immer, aber wer isch Atmosphere

Tante Dagmar
06.07.2004, 15:53
aber wer isch Atmosphere

Wieso beschimpfn?? Atmosphere = spawn,stress n SLUG.. aus Minneapolis.. Slug der wohl bekannteste der Gruppe, das Halb-Bleichgesicht.
Gründeten zusammen "Rhyme Sayers collective".

Harris
06.07.2004, 15:58
Donnerstag

17:00 E.K.R & Nurotic Sound System

19:00 Looptroop

21:00 NTM

23:00 BootCamp Clik (Cocoa B's, OGC, Black Moon)

01:00 ODB


Freitag

17:00 Paar @ Ohrä

19:00 Visionaries & Beatjunkies

21:00 Sniper

23:00 J5

01:00 METHOD MAN & REDMAN :bluepunk:

Samstag

16:00 Bushido

17:00 Gimma

18:00 AFU-RA

21:00 Delinquent Habits

23:00 Beatnuts

01:00 SNOOOOOOP & DRE


Sonntag

12:00 TAFS feat. the Scucalists

13:30 Busta Rhymes

16:00 De La Soul

17:30 Oibel Troibel

19:00 Pacchecos

21:00 The Pharcyde

23:00 Dilated Peoples

kevp
06.07.2004, 15:59
für weitere infos:

www.rhymesayers.com

Pleschen
06.07.2004, 16:07
Original geschrieben von Beatnik
2Pac
Notorious BIG
Big L
Jam Master Jay (alls Dj)

Das wär glaub no villne meh wärt alls 350.-:rolleyes:

He He:D

da chöntsch au no 1000fr. verlange und das wär usverchauf!

piis

dscheims
06.07.2004, 16:10
Original geschrieben von Tante Dagmar
Wieso beschimpfn?? Atmosphere = spawn,stress n SLUG.. aus Minneapolis.. Slug der wohl bekannteste der Gruppe, das Halb-Bleichgesicht.
Gründeten zusammen "Rhyme Sayers collective".

Was die sind us Minneapolis? det bin ich gsi vor 2 johr (und gange vilicht im herbscht wieder...) und ha e 12" kauft vo deerflesh (oder heisst d'gruppe glazed doughnuts???) . au so e iheimischi rapgruppe. isch rächt geil. has denn voremene halbe johr im monorecords au gseh. kennt das öbber?

kevp
06.07.2004, 16:12
Original geschrieben von dscheims
Was die sind us Minneapolis? det bin ich gsi vor 2 johr (und gange vilicht im herbscht wieder...) und ha e 12" kauft vo deerflesh (oder heisst d'gruppe glazed doughnuts???) . au so e iheimischi rapgruppe. isch rächt geil. has denn voremene halbe johr im monorecords au gseh. kennt das öbber?

isch aber bitter... häsch diä sicher emal uf de strass atroffe... better watch out next time...

diken
06.07.2004, 16:15
deeks HIPHOP smokenair

FR:

13.00 focolio
14.00 pvp & gäst
15.00 dynaweed duo
16.00 seed
17.00 samy deluxe & mixwell, dynamite, desue
18.30 masta ace
19.30 afu-ra
20.30 tha liks
21.30 mos def & talib kweli & hi-tek
23.00 def squad meets flipmode squad
00.00 method man & redman

afterparty:
02.00 dj premier & friends of the gang starr foundation



SA:

12.00 sektion kuchikästli
13.00 swiss all-stars (suly, bligg, tafs, shape usw)
15.00 the beatnuts
16.30 saian supa crew
17.30 nas & the bravehearts
19.00 rahzel & the roots
21.00 the l.o.x & swizz beatz
22.30 kanye west (guests; sayleena j., brandy, twista)
00.00 jay-z

02:00 afterparty with fatman scoop, mark ronson and angie martinez

kevp
06.07.2004, 16:20
de la soul

gang starr

freddie foxxx

brand nubian

dilated peoples

ty

pharoahe monch

krs-one

ugly duckling

hieroglyphics

the roots

black star feat. hi-tek

masta ace (judihui, de xeni morn)

public enemy

common

a tribe called quest

on and on and on and on

Tante Dagmar
06.07.2004, 16:34
Um die Crowd etwas aufzuwärmen, gibts zuerst...

"She rocks rough and stuff with the Afro Puffs
Handcuffed and she busts
...
I am the uhh, wickedness .."

Genau LADY OF RAGE`s on STAGE.

Dann platzen BAHAMADIA, MC LYTE UND QUEEN LATIFAH AUS DEN SCHAUMSTOFFBOXEN heraus und bringen den Freestyle des Jahrhunderts, welcher an meinem Fest grad noch in die Geschichte eingeht.

Dann gehts los mit Jazzrap vom Feinsten... ATCQ schliessen sich für das Fest zusammen und bringen all ihre Classics, wie in guten alten Zeiten. Gefolgt von DIGABLE PLANETS, NICE&SMOOTH, BLACK SHEEP, LORD FINESSE und KRS ONE .. dann die grosse Überaschugng: DA YOUNGSTAS droppen zum ersten Mal seit 94 eine unvergessliche Live Show...
Ich fiel dank den Illy Filly Funkstas in Ohnmacht, zum Glück war Diamond D zur Stelle und rettete mich.

Dann gehts von den eher gemütlicheren Golden Era Classics zu den Pardee Boogie Bangers..

MOP, der GANZE Boot Camp Clik, Main Source MIT sir scratch, Xtra P. und den beiden anderen(?), Lords Of the Underground und als Abschluss noch je ein Showcase von Grandmasta Flash, Q Bert und 5ths Plattooons cuty Kuttin Candy
Naja, für mehr Acts reicht das Budget leider nicht.



Wer möcht an meine Birthdizle Pary kommen?

kevp
06.07.2004, 16:38
i got first dibbs on that!

hast du eigentlich nix zu tun?

Tante Dagmar
06.07.2004, 16:41
"Kleiner", redest Du mit mir?

kevp
06.07.2004, 16:46
Original geschrieben von Tante Dagmar
"Kleiner", redest Du mit mir?


hacken, braten, ausnehmen, kochen...

ich bin nicht klein, and you know this, maaaaaan? (aus welchem film?):bluepunk:

lizzle mizzle
06.07.2004, 16:49
und de odb müesst bi mir au na debii sii!!!:blingblin

Stubaehocker
06.07.2004, 17:07
Donnerstag(europa(ohne franz. räp) Style)

Out of Frame
Gleis 2
Nico suave
Blumentof
KC da Rookee
Looptroop
eins zwo
Texta
Microphonik
Black tiger
Beginner
Azad
kool Savas
Curse
Fiva MC
Piranja
Torch, toni L... zulu soundsystem
FK Allstars

Freitag(Franz. Style)

2tek force
3eme oile
Kool shen, Joe Starr (NTM) VI people crew
k1 mafia
la brigade
IAM (Suriken no solo)
factor X
la Brigade
mc Solaar
Passi
Sniper
saian supa crew
Akhenation

Samstag(US Style)

Afu ra
Gangstarr
Masta ace
MOP
Warren g
nate dog
Snoop dog
NWA (wär hammer!!!!)
Biggi
A tribe called quest
de la soul
big L
Run DMC
Sugger hill gang
African Bambata
Eric b Rakim
Grandmaster Flash & fourious 5
Chops
Boot camp click
Brand nubian
Dilated People
defari
Capon norega
Classified
Common sense
def Squard
mos def
Talib qualy & hi tek
EPMD
nas
Fugees
Gravediggaz
Wu tang clan
wu Allstars
Ice T
ice Cube
meth'n'red
Jeru
J5
nice and smooth
Paris
onyx
slumvillage
Liks

Sonntag(chill Style soul rnb)

Davina
Lauryn hill
Joy denalane
d'angelo
Ester Adam
(seven)
... und was do no so git


DJs für die täg:

dj cut killer
kool kid
Stylewarez
sepalot
honda
tony tuch

jo und hald wases sust no für djs git!!!



was i vergässe han: mobb deep und de busta

dscheims
06.07.2004, 17:09
man din samschtig isch jo huere lang. vergis nid de tag het au nume 24 stund ;) plus bi dem line up chönnt jede nume e halb stund ufträtte ;) und wer mag scho 24 stund bounce??? guet bi dem line up wörd sich glaub no jede zämeriesse!

dscheims
06.07.2004, 17:12
Original geschrieben von Stubaehocker
Donnerstag(europa(ohne franz. räp) Style)

Out of Frame


das die nimmsch??? sie sind de hammer, gseht eifach so luschtig us näb de andere näme. was isch 5210 für en ort?

Stubaehocker
06.07.2004, 17:21
Original geschrieben von dscheims
man din samschtig isch jo huere lang. vergis nid de tag het au nume 24 stund ;) plus bi dem line up chönnt jede nume e halb stund ufträtte ;) und wer mag scho 24 stund bounce??? guet bi dem line up wörd sich glaub no jede zämeriesse!

das die nimmsch??? sie sind de hammer, gseht eifach so luschtig us näb de andere näme. was isch 5210 für en ort?


ich weiss ich weiss das line up isch jo nur so gschnell ufgstellt worde also wenn do gnau wörsch dehinder go denn wör das festival en wuche go....

zu dim 2te theard... äm jo 5210 isch windisch und out of frame chunt jo au vo dete... also jo u know?! :D

dscheims
06.07.2004, 17:22
AG's definitly blowing up the spot so...???

toniqe77
06.07.2004, 17:33
sorry jungs aber nach so hardcoreweekends winirs gerä hätted münd ihr au nuch ä aläitig gi wimä sich nachher innerhalb vu drü münet am bestä cha erholä...:p

sha
06.07.2004, 20:16
friitig:

17.00 - 18.00 azad
18.00 - 20.00 bushido bzw. sonny black & frank white (zerst de bu äläi, denn bäid)
20.00 - 21.00 griot
21.00 - 22.00 royce da 5'9"
22.00 - 24.00 gang starr foundation
24.00 - 01.00 mobb deep
01.00 - ??? after party met em premo

samstig:

12.00 - 13.00 dj desue / dj vlad
13.00 - 14.00 swollen members
14.00 - 16.00 non phixion & necro (ill bill, sabac ond necro gänd all no solos döre)
17.00 - 18.00 nas
18.00 - 19.00 j-live
19.00 - 20.00 bcc
20.00 - 21.00 ditc
21.00 - 22.00 grand agent
22.00 - 23.00 lootpack
23.00 - 24.00 dilated peoples
24.00 - 02.00 mos def/talib kweli (zerst jede äläi, denn zäme als black star)
02.00 - ??? after party met em dj babu

sonntig:

15.00 - 16.00 tommy vercetti & dezmond dez
16.00 - 17.00 kool savas/freunde der sonne
17.00 - 18.00 big pun
18.00 - 19.00 biggie smalls
20.00 - 21.00 big l
21.00 - 22.00 pete rock & cl smooth
22.00 - 23.00 kanyé west
23.00 - 24.00 jay-z
24.00 - 01.00 afu ra
01.00 - ??? after party met em pete rock

- mer chönnt allerdengs d acts onderenand no verschiebe - han mer dodezue käi gedanke gmacht... -

TiEZ
06.07.2004, 21:58
nicht dass es der wirklichkeit entsprechen könnte

Freitag:

17.00 Uhr - Emanon (nicht eamon)

18.30 Uhr - 2live crew

20.30 Uhr - Beastie Boys

22.30 Uhr - Biz Markie

00.30 Uhr - Dj Shadow


Samstag:

17.00 Uhr - Cannibal Ox

18.30 Uhr - Buck65

20.30 Uhr - Gruf, john smith, mcenroe

22.30 Uhr - jaylib (jay dee madlib)

00.30 Uhr - Kool keith


Sonntag:

17.00 Uhr - Common

18.30 Uhr - Antipop Consortium

20.30 Uhr - Cunninlynguists

22.30 Uhr - Clouddead (

00.30 Uhr - The Invisibl Skratch Piklz

Mahatma Ganja
07.07.2004, 19:32
hehe, da wär doch au no öppis...?

Freitag: MF-Evening

19:00 - MF Grimm

20:00 - MF Grimm & MF Doom

21:00 - MF Doom

22:00 - Madvillain (MF Doom & Madlib)

wenn de Madlib grad scho deet isch:

23:00 - Jaylib (Madlib & Jay Dee)

24:00 - MF Doom as Viktor Vaughn

01:00 - MF Doom as King Geedorah

und als Abschluss nomal de Madlib elei oder mit Lootpack open end...:D


Samstag: Turntable-Evening

19:00 - Lordz of Fitness & DJ Hype

20:00 - X-Men (inkl. Mista Sinista, Rob Swift & Roc Raida)

21:00 - DJ Craze

22:00 - DJ Klever & DJ Noize

23:00 - Beat Junkies (mit Babu, D-Styles, Melo-D, Shortkut,Rhettmatic, J-Rocc)

24:00 - DJ Q-Bert & Mix Master Mike :eek:

01:00 - DJ Vadim & Russian Percussion

02:00 - Gunkhole ...open end

Sonntag: Chillout-Day :p

13:00 - Gimma:cool:

14:00 - Jeru The Damaja & Afu-Ra

15:00 - Gang Starr

16:00 - Dilated Peoples

17:00 - Mos Def, Talib Kweli & Hi-Tek

18:00 - The Weathermen (& RJD2)

19:00 - Masta Ace

20:00 - Jurassic 5, aaschlüssend legged denn de Cut Chemist und de Nu-Mark no es paar Stund lang zämä mit em DJ Shadow und em DJ Z-Trip uf...:D

:kiffer: :dance: :dance: :dance: :kiffer:

PadY
07.07.2004, 22:05
Freitag:

19.00 Non Phixion

20.00 Andre Nickatina

22.00 213

23.00 Snoop Dogg, Dr. Dre

24.00 DJ Cutkilla


Samstag:

19.00 Kool Savas

20.00 Curse

20.30 Ferris MC

21.00 Digger Dance, D-Flame, Doppelkopf

22.00 Dynamite Deluxe (ond en halb Stond de Samy alei)

23.00 Beginner

24.00 DJ Stylewarz


Sonntag:

17.00 Wrecked Mob

18.00 Dynamic Duo

19.00 Microphonik

20.00 Seven

21.00 Greis

22.00 Wurzel 5

23.00 Bligg'n'Lexx

24.00 TAFS

01.00 DJ Flink

scope
07.07.2004, 22:10
Original geschrieben von Mahatma Ganja
01:00 - MF Doom as King Geedorah

aus king geedorah wird er nie ufträtte.

Mahatma Ganja
08.07.2004, 04:20
Original geschrieben von scope
aus king geedorah wird er nie ufträtte.

giovanni scho wüssä...;)

aber wenn ihr so sache wie big l, biggie smalls etc. uufschriibet denn chan ich doch au echli träume...

MikePx
08.07.2004, 11:30
Also so für ein Abig würd ich folgendes Line Up wähle



Freitag
18.00 - Aesop Rock mit Mr. Lif und C-Rayz Walz

19.00 - CunninLynguists mit Masta Ace und Tonedeff

20.00 - Dilated People (vilicht chli früeh, aber naja

21.00 - Ugly Duckling

22.00 - Jurassic 5

23.00 - Dj Format --> eifach chli easy sound

Samstag
18.00 - Encore

19.00 - Blackalicious

20.00 - Talib Kweli, Hi-Tek und Mos Def

21.00 - Looptroop

22.00 - Hieroglyphics (nur mit Del)

23.00 - The Roots



Ich glaub das langed mal---> aber es fehled na jedi Mengi

TD#7
08.07.2004, 11:37
Freitag:

18:00 - 19:00 Sektion Kuchikäschtli
19:30 - 21:00 The Perceptionists (Mr. Lif, Akrobatik & DJ Fakts One)
21:00 - 22:30 Method Man & Redman
22:30 - 0:00 The Roots (inkl. Skillz, jill scott u.A. )
....

Samstag:

16:30 - 18:00 Dilated Peoples
18:00 - 19:00 Lauryn Hill
19:00 - 20:30 Kanye West
20:00 - 21:00 Talib Kweli (solo)
21:00 - 22:00 50 Cent
22:00 - 23:30 Eminem, Dr. Dre, snoop dogg
23:30 - 1.00+ Blackstar (+ kanye, common)

Sontag:

18:00 - 19:30 Sean Paul
19:30 - 20:30 Jurassic 5
20:30 - 21:30 Saian supa crew
21:30 - 0:30 Jay Z! (nochmals mit Kweli, Dre, Beyonce, Kanye etc...)

:band:

MikePx
08.07.2004, 11:57
[QUOTE]Original geschrieben von Mahatma Ganja
hehe, da wär doch au no öppis...?

Freitag: [B]MF-Evening

19:00 - MF Grimm

20:00 - MF Grimm & MF Doom

21:00 - MF Doom

22:00 - Madvillain (MF Doom & Madlib)

wenn de Madlib grad scho deet isch:

23:00 - Jaylib (Madlib & Jay Dee)

24:00 - MF Doom as Viktor Vaughn

01:00 - MF Doom as King Geedorah

und als Abschluss nomal de Madlib elei oder mit Lootpack open end...:D


Hey Alte... Nach dem Abig würd de MF vor erschöpfig zämebreche=)
:bolognais

Aber ich wär sicher debi=):kiffer:

#ChRüSiMüSi#
08.07.2004, 12:12
ich schlüss mich am stuberocker a =)
Het eifach no gern

Blackalicious
Bahamadia
Dynamic Duo, Bauers, Chlyklass, Bligg&Lexx, Tafs...
Delinquent Habits
fanta 4, Fettes Brot, Massive Töne *hehe*
Samy Deluxe
Moabeat
Non Phixion
Public Enemy
Outkast
Sens Unik
Shabaam Sahdeeq
Spax
...

Das wür es 1 wüchtigs Open air werde hehe

scope
08.07.2004, 12:15
Original geschrieben von Mahatma Ganja
giovanni scho wüssä...;)

aber wenn ihr so sache wie big l, biggie smalls etc. uufschriibet denn chan ich doch au echli träume...

nei das darfsch nid!:bulläsau:

Chillumn
08.07.2004, 12:18
Original geschrieben von MikePx
Also so für ein Abig würd ich folgendes Line Up wähle



Freitag
18.00 - Aesop Rock mit Mr. Lif und C-Rayz Walz

19.00 - CunninLynguists mit Masta Ace und Tonedeff

20.00 - Dilated People (vilicht chli früeh, aber naja

21.00 - Ugly Duckling

22.00 - Jurassic 5

23.00 - Dj Format --> eifach chli easy sound

Samstag
18.00 - Encore

19.00 - Blackalicious

20.00 - Talib Kweli, Hi-Tek und Mos Def

21.00 - Looptroop

22.00 - Hieroglyphics (nur mit Del)

23.00 - The Roots



Ich glaub das langed mal---> aber es fehled na jedi Mengi

:bounce:


dem isch nüt meh zue zfüege!:kiffer: ...dänk nach soneme weekend bruchsch zersch mal 2 täg pause!:p

rm
08.07.2004, 12:24
freitag:

gleis zwei
bligg'n'lexx
oibel troibel
ekr & wicht
tinguely dä chnächt

dj freaza
assphunkerz
dj rolexx
dj don corleone

samstag:

blackstar
paris
keith murray
jay-z
krs-one

dj clue
dj scratch
dj q-bert

sonntag:

moabeat
sentence
blumentopf
jan eisfeld
tefla & jaleel

dj ron
dj illvibe

_dC_
08.07.2004, 12:33
Original geschrieben von MikePx
Also so für ein Abig würd ich folgendes Line Up wähle

Freitag
18.00 - Aesop Rock mit Mr. Lif und C-Rayz Walz

19.00 - CunninLynguists mit Masta Ace und Tonedeff

20.00 - Dilated People (vilicht chli früeh, aber naja

21.00 - Ugly Duckling

22.00 - Jurassic 5

23.00 - Dj Format --> eifach chli easy sound

Samstag
18.00 - Encore

19.00 - Blackalicious

20.00 - Talib Kweli, Hi-Tek und Mos Def

21.00 - Looptroop

22.00 - Hieroglyphics (nur mit Del)

23.00 - The Roots


Xed schomal recht guet us, für nachli Sprachabwächslig würi na naimed Dynamic Duo, Hobbitz und Saian iedrucke. Gangstarr därf natürli au ned fähle, wür mi derbe freue de Aesop Rock mal live zxe...

MikePx
08.07.2004, 13:04
Original geschrieben von _dC_
Xed schomal recht guet us, für nachli Sprachabwächslig würi na naimed Dynamic Duo, Hobbitz und Saian iedrucke. Gangstarr därf natürli au ned fähle, wür mi derbe freue de Aesop Rock mal live zxe...

Merci merci... vilicht mach ich mal sones OpenAir:D

Das mit Sprachabwächslig wär sicher easy...Saian, IAM oder so..

Aber mer chan ja nöd alles ha:D

Mahatma Ganja
08.07.2004, 13:28
Original geschrieben von MikePx
Hey Alte... Nach dem Abig würd de MF vor erschöpfig zämebreche=)


nenei, bi dem züüg wo de typ wahrschindli alles inelaaht... da mag dä no lang uf de bei schtah. und suscht chammer denn churz rasch de sido bringe wenn de mf nüme mag, hauptsach eine mitere maske (bad joke;) )

@scope: OK, in zuekunft versuechi chli meh uf em bode z'bliibä:D

Music78
08.07.2004, 14:27
Notorious BIG (feat Cease-A-Leo & Queen B)

Sunz Of Man (feat Shabazz & Dreddy Kruger)

Killarmy

Gravediggaz

Westside Connection

ONYX

Terror Squad

213 (Snoop, Warren G, Kurupt)

Arsonists

gimma
09.07.2004, 11:33
heisst das i muass etz nögscht johr 4 open airs spiila??? NNNOOOOOO!!!!
jungs, i han doch minara fründin versprocha nögscht johr gängemer endli mol uf nepal... scheisse!!!

(aber i fühl mi natürli gschmeichlet, dasi schuwider mim jeru und nomol nocham bushido spiila! haha!!! buachend mi doch eifachper pm, vilicht khumi jo...)

:-)

Toratelli
09.07.2004, 13:07
Freitag

Chlyklass (wot aui zämä :) )
die Firma mit Gianni
Saian Supa Crew
Gang Star
FK Allstars (zum auschillen)



Samstag

Tafs
Samy Deluxe, Afrob, Dj Desue, Beginner (Füchse live!!!!)
Blackstar
IAM
Clueso (zum auschillen)



Sonntag

DIAM oder Fonky Family
Curse
Kanye West
Wu-tang clan
Beasty Boys (damit man auch noch schön wach bleibt)




hab versucht jeden tag so ein bischen zu mischen. CH, DE, FR und US. find abwechslung besser.

Jigga
09.07.2004, 17:35
freitag:
lauryn hill
dilated people
de la soul
mos def/talib kweli/common

samstag:
flipmode squad
missy elliot
red&meth
clipse
kanye west
jay-z

sonntag:
boss ac
wyclef jean
samy deluxe
saian supa crew
shady aftermath (...,usw)

natürlich darf reggae nöd fähle:

freitag:
julian feat z. marley
sizzla
junior kelly
tok
seed

samstag:
john holt
capleton
anthony b
elephant man

sonntag:
scrucialists feat. king django
gentleman
beenie man
cecil
sean paul

i dem sinn :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:

b.flex
09.07.2004, 19:25
Mä chönt jenschtes uflischte aber da isch ä chlini uswahl

freitag
Rokator + Samurai
Blumentopf
7L + Esoteric
Mobb Deep
Eminem
Gangstarr

Samstag
Jurassic 5
saian supa crew
Dynamite Deluxe, Afrob
Lords of the underground
Visionaries + Beatjunkis
Busta Rhymes

Sonntag
Black Sheep
Artifacts
Big L
De la soul
A tribe called quest
Methodman + Redman



_______________
Also setze mär dä Startschuss und knacket die hart Nuss!

Stylefile
10.07.2004, 19:57
Okay!!

Freitag

Afrob
Samy Deluxe
Shimel
Azad
Wahrheit
busta Rhymes

Samstag

Canibus
Defari
Dead Preaz
MOP
Non Phixion
Necro
Sticky Fingaz
Copiwryte
Cage
Xzibit
Dr Dre

Open-Air Finish ganzi Stadt werd verbombet!!!

eoz
10.07.2004, 20:19
Original geschrieben von .kerYjameS
freitag:

orishas

sergent garcia

aventura

wayne wonder

sean paul

:p

samstag:

non-phixion + jedi mind tricks

Saian Supa Crew

Mafia k'1 Fry (all of them)

SNOOP DOGG + WARRREN G + EM

nas

big l

tupac

biggie

method man & redman

sonntag:

alicia keys

alicia keys

alicia keys

sinik

carré rouge

BOSS

alicia keys


jo...dr 2pac wer scho fett gsi...hmmm.....

Stylefile
10.07.2004, 20:24
Original geschrieben von samee
hehe---:D
kolleg isch irgendwie am letschte konzärt in NY gsi bevor er erschosse worde isch...

an dem konzärt möchti au gsi si:)

jetzt bisch aber vol debie!!

eoz
10.07.2004, 21:00
Gentleman
seed
the roots
ziggy marley
sean paul
patrice
beginner
kool savas
söhne mannheims
azad
freundeskreis
blumentopf
orishas
saian supa crew
maneau
IAM
sens unik
black tiger & MC rony
chuchichäschtli mit allne bauers
tafs feat. scucalists
stress
wurzel 5
bligg
beatnuts
NWA
J5
cypress hill (ufere grosse bühni)
rahzel
meth&red


jo isch chli quer dure gmischt! aber es het derig woni schu gseh ha und nomol gern wür gseh und de hets derig woni no nie gseh ha u no wür fett finde....
und jo... no 2 special guests...die chamer sich de no überlegge....

und am samschtig nochem letschte kontu wür de cut de party mache bis in die frühen morgenstunden!

ah jo...und am mittwuch würi, da jo geld e kei rolle spielt, so e tag mache für di harte jungs, so metallica, sepultura, soulfly, playmo...eifach so fürs geld... well die pickte sieche chömed e....:) und sust..naja..geld het jo kei rolle gspielt!!;)

so... das wer mis open air... special guests würi de paar kollege froge... wa sie no gern hetted!

piis

eoz
10.07.2004, 21:04
täg müest mer de o no gnau aluege wenn was wie wo!!:)
aber wür de shco do/fr/sa/so laufe!!! wenn shco denn scho! und am beschte im 2006...mit 3 grossliinwänd zum wm luege!!;)

jojo....hihi...


findi übrigens no en spannende thread!!!:)

piis

_dC_
10.07.2004, 21:10
Wenn all Acts pro Tag am Schluss na es Stündli oder so heftigi Freestyleseschn würed duregeh wers au ned schlecht.

eoz
10.07.2004, 21:12
Original geschrieben von _dC_
Wenn all Acts pro Tag am Schluss na es Stündli oder so heftigi Freestyleseschn würed duregeh wers au ned schlecht.

jo, das wer ganz geil...u de am publikum o chlei chance gänd mitzmacha....:)

aDidoN
24.07.2004, 16:22
wenn ig mau dr grandmaster flash chönt gseh wär ig scho glückläch:D

samee
24.07.2004, 16:26
Original geschrieben von Stylefile
jetzt bisch aber vol debie!!

nei bini nid...aber es isch trotzdem e erläbnis eine vo de beschte MC z'gseh wos gäh het, wo wahrschiinlich nid grad vili europäer gseh hänn und sehr vili vil gäld würde uusgäh zum en live gseh.








.........

köbi
24.07.2004, 17:01
MITTWOCH:
Shakira
Beginner
Playboy.com - LIVEPERFORMANCE (SPECIAL)
FREESTYLEBATTLE
SEIFECHISCHTERENNÄ
BUSTA RHYMES

DONNERSTAG:
Chlyklass
Tafs backed by Scrucialists
Optik-Records
Sammy Deluxe
IAM

TAG POUSE


SAMSTAG:
Bauers.ch
Patrice
Orishas
Metodman
Redman
Methodman+Redman

SONNTAG:
Julian Marley
Ziggy Marley
Bob Marley:D
I-Threes
Skaladdin
SEEED
The Scrucialists

MONTAG:
Manu Chao
Sempbacher Jodelverein
Double PAct
Blumentopf
Non Phixion
The Roots

sonix
25.07.2004, 10:38
unrealisierbar.. weisch wieviell würsch für kastelruterspatzen für 30 min. zahle ?!? ... :wtf:

LKB
25.07.2004, 12:05
Freitag:

1800 jurassic five
1900 mykill miers
2000 apani b/bahamadia/rah digga
2100 el da sensai/tame one aka artifacts
2200 ed o.g.
2300 akrobatik/mr. lif/7L & esoteric
2400 jedi mind tricks
0100 celph titled/apathy/louis logic
0200 phil da agony/defari
0300 planet asia/rasco aka cali agents

Samstag:

1900 medaphoar
2000 oh no
2100 wildchild
2200 madlib
2300 jay dee
2400 mf doom
0100 jaylib
0200 madvillain
0300 lootpack feat. peanut butter wolf and quasimoto

Sonntag:

1900 zion i/k-otix
2000 freddie foxxx/gangstarr
2100 pharoahe monch/mos def/talib kweli
2200 reks
2300 self scientific
2400 sound providers
0100 foreign legion
0200 q-typ/phife dawg aka a tribe called quest

mdms_mo
31.07.2004, 17:29
Freitag:

14:00 uhr Kayne West

15:00 uhr Murs and 9th Wonder

16:00 uhr Masta Ace

17:00 uhr Beginner

18:00 uhr IAM

19:30 uhr Mobb Deep

20:30 uhr Busta Rhymes and Spliff Starr

22:00 uhr MOP

Samstag

11:00 uhr Azad

13.00 uhr Optik Army (Savas, Ercan, Amar, SD, Caput)

14.30 uhr Jurassic 5

16:00 uhr Talib Kweli

18:00 uhr Mos Def

19:00 uhr Jay-Z

21:00 uhr Wu Tang Clan

24:00 uhr Aftershow-Party: Dj Premier

Sonntag

12:00 uhr G-Unit

13:00 uhr The Roots

15.00 uhr Nas

17:00 uhr Dr.Dre, Snoop Doog and Eminem

19:00 uhr Cypress Hill

20:30 uhr Gang Starr

22:00 uhr Meth' and Redman

captain haddok
31.07.2004, 18:19
my version:

14:00 uhr Kayne West

15:00 uhr Fk allstars

16:00 uhr Masta Ace

17:00 uhr Beginner

18:00 uhr IAM

19:30 uhr Onyx

20:30 uhr Busta Rhymes and Spliff Starr

22:00 uhr Alicia Keys

Aftershow-Party: dj vadim & russian percussian

Samstag

11:00 uhr Jurassic 5

13.00 uhr Cypress Hill

14.30 uhr Jay-Z

16:00 uhr Talib Kweli & hi tek

18:00 uhr The Roots

19:00 uhr Ty with band

21:00 uhr Wu Tang Clan

24:00 uhr Aftershow-Party: Dj Premier

Sonntag

12:00 uhr G-Unit

13:00 uhr acrobatic & mr. lif

15.00 uhr Nas

17:00 uhr ice cube Dr.Dre, Snoop Doog and Eminem

19:00 uhr beverly knights

20:30 uhr Gang Starr

22:00 uhr Meth' and Redman